Blog

/Blog/

Dünya Engelliler Günü

engelliler-gunu-3

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, bugünün amacı engellilerimizi hatırlamak ve engelleri kaldırmak. Umarız Türkiyede ve dünyada tüm engeller kaldırılır.

(daha&helliip;)

Aralık 3rd, 2016|Genel|Dünya Engelliler Günü için yorumlar kapalı

SEODA BANLANMAMAK YADA BANLATMADAN SEO YAPMAK

google-ban

Görsel: Google Ban

Başlıkdan da anlaşılacağı üzere konumuz Google’dan banlanmadan SEO nasıl yaparız. Tabi evveliyatında Googledan banlanmak nedir? İlk defa duyuyorsanız bu konuyu bir açıklığa kavuşturmak gerekir. Siz bir web sitesi yaptınız ve arama sonuçlarında yükselmeyi hedefliyorsunuz. Bu nedenle internetten araştırarak makaleler okuyorsunuz ve bazı şeyler yapıyorsunuz. İşte tam bu noktada Batman’in Robine çaktığı tokat gibi Google’da sizin sitenize bir osmanlı tokatı çakıyor :). İşin özeti budur, biz bu tokata Google Ban veya Google Filtre Cezaları olarak adlandırıyoruz.

(daha&helliip;)

Kasım 14th, 2016|SEO|SEODA BANLANMAMAK YADA BANLATMADAN SEO YAPMAK için yorumlar kapalı

SOCIAL MEDIA LINK BUILDING

Sosyal medya hesaplarının hayatımızda ki yeri artık tartışılmaz. İnsanlar artık bir kaç saniye boş zamanlarında dahi telefonlarına veya tabletlerine girerek sosyal medya hesaplarına bakıyorlar. Yazı okuma alışkanlığıda eskilerde kaldı. Artık facebook taki resimler haber yerine geçiyor. Tabi doğru ve yanlışlarımızın kaynağıda facebook haber kaynağı ve diğer sosyal medya mecmuaları oldu. Mecmua diyorum çünkü eskisi gibi gazete ve dergi okumuyoruz onun yerine sosyal medya daki haber kaynaklarımızı okuyoruz onları takip ediyoruz. Bugün sosyal medya milyarlarca kişiye ulaşan devasa bir ekosistem oldu. Bir çok açıdan Google ekosistemini geçtiğini söylesek sanıyorum yanlışmış olmayız.

(daha&helliip;)

Kasım 12th, 2016|SEO|0 Comments

Google Kendi Test Aracından Sınıfta Kaldı.

GOOGLE TEST MY SITE

Google geçtiğimiz günlerde web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını kontrol edebilmeniz için bir test aracını yayına sundu.  Bu test aracında hem web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığına hem de hız ve kullanışlılık gibi kriterlere göre testlere tabi tutuluyorsunuz.

Bu test aracına buradan ulaşabilirsiniz.  İşin ilginç tarafı buradan sonra başlıyor.

(daha&helliip;)

Haziran 3rd, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments

Mobil Uygulamalarda Gece Modu

nightmode

Mobil hayatın yaşamımızda daha fazla yer etmesiyle kelime dağarcığımıza yeni deyimler girmeye başladı : Gece Modu. Gece modu ile uygulamalar daha az ekran ışığı harcayan daha koyu tonlara sahip bir arayüze bürünüyorlar. Bu furyaya son katılan uygulamalardan biriside twitter. Bu yazımızda Gece Modunun olumlu yönlerinden bahsedeceğiz.

(daha&helliip;)

Mayıs 27th, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments

LinkedIn Hacklendi İddası

linkedin

İş dünyasının popüler uygulamalarından LinkedIn kullanıcılarına gönderdiği bir mailde şifrelerini değiştirmelerini tavsiye etmiş. Tam olarak detaylı bir açıklama yapılmasada uzmanlar bir pishing saldırısından şüpheleniyorlar.

(daha&helliip;)

Mayıs 20th, 2016|Teknoloji Haberleri|LinkedIn Hacklendi İddası için yorumlar kapalı

FACEBOOK LIVEMAP YAYINA BAŞLADI

facebook livemap

Facebook’un periscope ve meerkat benzeri yeni sosyal medya aracı Facebook Livemap sahneye çıktı. Oldukça güzel bir görünüme sahip olan yeni sosyal medya aracı dünya üzerinde ki bir çok yayıncının evinden veya telefonundan yapılan stream videoları sizin evinize cep telefonunuza kadar ulaştırıyor. Çok fazla sayıda katılımcı olmasına rağmen son derece akıcı çalışan servis ileride yüklenmeler arttıkça sıkıntıya düşebilir.

(daha&helliip;)

Mayıs 19th, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments

Google Spaces Servisi Açıldı

google spaces

Sosyal Medyada bir türlü istediğini bulamayan Google yine yeni bir girişimde bulunma kararı aldı 🙂 Daha önce blogger ve google+ ile sosyal medya sektörüne giren hatta seo ile ön sayfaya çıkmak isteyenleri teşvik etmek için google+ kullanan siteleri ön plana çıkartan google sosyal medyada istediğini bulamamış olacak ki Spaces adlı yeni bir sosyal medya aracına imza attı.

(daha&helliip;)

Mayıs 17th, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments

.BLOG Uzantılı Alan Adlarının Satışı

wordpress

Worpress’in sahibi olduğu Auttomatic  tarafından yapılan açıklamaya göre çok yakında .blog uzantılı alan adlarının satışına başlanacak.  Günümüzde kişisel ve kurumsal bazda bir çok web sitesinin wordpress ile yapıldığı aşikar. Web’in itekleyici güçlerinden birisi olan wordpress kişisel kullanıcıları için .blog alan adlarının satışına başlayacak.

(daha&helliip;)

Mayıs 14th, 2016|Teknoloji Haberleri|1 Comment

Amazon Video Direct Hizmeti

amazonvideo

Amazon da video servis sağlayıcılar arasına katılmaya karar verdi. Google’a ait Youtube’a rakip olan Facebook’dan sonra Amazon Web servisleride Video konusunda Google ve Facebook’a rakip olmaya karar verdi. Total video sayısında google’a ait olan youtube önde olsada daha uzun süreler video izletme konusunda facebook video öndeydi.

(daha&helliip;)

Mayıs 12th, 2016|Nasıl Yaparım|Amazon Video Direct Hizmeti için yorumlar kapalı

PERISCOPE’ta Çok İzlenmenin Yolları

periscope

Son dönemde popülerliği artan canlı yayın platformu Periscope’ta dikkat çekici bir yayın yapmak, tanınmak ve bu başarıyı sürdürmek sandığınız kadar zor değil. Periscope sayesinde internete bağlı cep telefonunuzu kullanarak dnyanın dört bir yanında aynı anda neler oluyor görebilir veya çok uzak ülkelerdeki izleyicilere sesinizi duyurabilirsiniz. Çok sayıda izleyci tarafından takip edilmekse Periscope kullanıcılarının ortak hayali. Bu hayale ulaşmanı sağlayacak ipuçların burada bulabilirsin.

(daha&helliip;)

Mayıs 9th, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments

Google Gözlerimize Gözünü Dikti

Sonunda buda oldu, google , google glass’dan sonra gözümüzün içerisine girmeyi kafasına koydu. Bildiğiniz gibi bir kaç yıldır göz hareketlerimizi takip eden yazılımlar ve google glass ile birlikde duymaya sıksık alıştığımız ve hatta şu günlerde Oculus Rift ile başlayan sanal gerçeklik furyası (Virtual Reality) ile birlikde bu konular oldukça popülerleşti. Google bugünlerde yeni bir patent başvurusu daha yaptı.

(daha&helliip;)

Mayıs 9th, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments

Google’dan PirateBay’a Darbe

piratebay

Bildiğiniz gibi google kullanıcılarının güvenliğine çok fazla önem veriyor. Bu nedenle Google sunucuları bir web sitesinde bir zararlı tespit ettiklerinde hemen o sunucuyu global bazda güvensiz web sitesi/ sunucu olarak işaretliyor. Bunun sonucu olarak kullanıcılar o web sitesine girecekleri esnada yukarıda ki görüntü ile karşılaşıyorlar.

(daha&helliip;)

Mayıs 7th, 2016|Teknoloji Haberleri|Google’dan PirateBay’a Darbe için yorumlar kapalı

Google’dan Blogger İle Yeni Bir HTTPS Atağı

Blogger

Yıllardan beri google’ın vazgeçilmez servisleri arasında yer alan blogger bir çok kullanıcının ücretsiz web siteleri yayınlamasına imkan veriyordu. Google’ın ilk servisleri arasında yer alan blogger servisi yüz binlerce kullanıcı tarafından hala severek kullanılıyor. Twitter ve tumblr gibi diğer sosyal medya araçlarının çıkmasıyla biraz da olsa gündemden düşen servis bu günlerde hala yeni güncellemeler almaya devam ediyor.

(daha&helliip;)

Mayıs 5th, 2016|Teknoloji Haberleri|0 Comments