Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama, ürünlerin veya markaların bir veya daha fazla elektronik ortam vasıtasıyla promosyonu, bir kuruluşun pazarlama kampanyalarını analiz etmesini ve neyin çalıştığını ve neyin işe yaramayacağını anlama imkânı veren kanallar ve yöntemler kullanmasıyla geleneksel pazarlamadan farklıdır.

Dijital pazarlamacılar görüntüleme oranları ,ziyaret sıklığı ve satış döngüleri , hangi içerik çalışıyor ve çalışmıyor gibi şeyleri izlemektedir. İnternet, belki de dijital pazarlama ile en yakından ilişkili kanal olsa da diğer dijital kanallar olarak kablosuz kısa mesajlar, mobil anında mesajlaşma, mobil uygulamalar, podcast’ler, elektronik billboardlar, dijital televizyon ve radyo kanalları vb. olarak sayılabilir.

Dijital pazarlama neden önemlidir?

Dijital medya o kadar yaygındır ki, tüketiciler her an ve istediği herhangi bir yere bilgiye ulaşabilmektedir. Artık insanlar, ürünlerinizden veya hizmetleriniz hakkında sizin bilmenizi istediğiniz konularda onları direk olarak bilgilendirebilir. Dijital medya giderek büyüyen bir eğlence, haber, alışveriş ve sosyal etkileşim kaynağıdır ve tüketiciler artık şirketiniz, markanız hakkında söylediklerinize değil sosyal medya, arkadaşlar, akrabalar, akranlar vb. etkileşim gruplarında yazılanlarıda okumakta ve değerlendirmektedirler. Ve müşterilerinizin onlara inanma ihtimali size inanma ihtimallerinden daha fazladır. İnsanlar güvenebilecekleri markaları, bunları bilen şirketleri, kişiselleştirilmiş ve alakalı reklamları, ürünleri ve ihtiyaç ve tercihlerine göre özel fikirler ve teklifler istiyorlar.

Tüm Dijital Medya Kanallardaki müşteri ilişkilerini yönetin.
Dijital pazarlama ve bununla ilişkili kanallar önemlidir – ancak herkesi dışlamamak için değil. Sadece müşterilerinizi tanımak yeterli değildir; Onları herkesten daha iyi tanımanız gerekir; böylece onlarla nerede, ne zaman ve nasıl teklifler yapabileceğinizi öğrenirsiniz. Bunu yapmak için, Web, sosyal medya, mobil, doğrudan posta, satış noktası vb. gibi tüm kanallardaki müşteri tercihlerini ve beklentilerini bir araya getiren konsolide bir görüşe ihtiyacınız vardır. Pazarlamacılar, bu bilgiyi, müşterilere ait tutarlı ve koordine edilmiş müşteri deneyimleri yaratmak ve tahmin etmek için kullanabilir. Müşterilerinizi satın alma döngüsünde birlikte hareket ettirin. Müşteri davranışları ve tercihleri ​​konusundaki görüşünüz ne kadar derin olursa, onlarla daha kârlı etkileşimlere girebilirsiniz.

Biz Yön Bilişim olarak size tüm bu Dijital Pazarlama Kanalları (SEO, ADWORDS, ANALIYSTIC vs.) araştırma ve raporlama hizmetleri sunuyoruz. Bu sayede müşteri pörtföyünüzü daha iyi tanıyarak onlarla etkileşime geçebilirsiniz.

GÜNCEDEN BAŞLIKLAR