Günümüzde tüm marka ve firmalar için sosyal medya yönetimi ön plana çıkan hizmetlerden birisidir. Kurumsal kimliğini tanıtmak ve daha fazla hedef kitleye ulaştırmak isteyen her marka / firma Facebook yönetimi hususunda çalışmalar yapmak durumundadır. İşte bu noktada birçok şirket “Sosyal medya yönetimi” adı altında hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerin başında da birçok insana ulaşmayı sağlayan Facebook bulunmaktadır.

Günümüzde Facebook insanların arkadaşlarını bulması hedefinden çıkmış daha büyük bir şeye dönüşmüştür. Artık markalar Facebook üzerinden sitelerine trafik alabilmekte ve ürünlerini daha geniş bir kitleye tanıtabilme imkanına erişmektedir. Markalar ve firmalar için sosyal medyada sadece var olmak yetmez. Mutlaka etkin ve başarılı bir yönetim de gerekmektedir. Yön Bilişim de tüm müşterilerine bu anlamda kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. Markanızın gücünü hedef kitlenize tam anlamıyla yansıtmanızı sağlayan bu çalışmalar sayesinde kar marjınız da ciddi anlamda yükseltmektedir.

Facebook Yönetimi Ne İşe Yarar?

Facebook kullanmak kurumsal kimliğin daha iyi tanıtılmasını ve marka bilincinin yükseltilmesini sağlamaktadır. Bu yollarla müşteriler markaların ürün ve hizmetlerine bağlanır ek olarak sadakat de ciddi anlamda artış gösterir. Sosyal ağlar arasında en büyük olan Facebook, en çok kullanıcıyı da bünyesinde bulunduran bir platformdur. Peki Facebook’u etkin bir biçimde kullanmak marka ve firmaların ne işine yarar?

Yeni müşterilere ulaşmak: Küçük ölçekli firmalardan holdinglere kadar tüm şirketler, sosyal medya aracılığı ile ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırabilir. Ürün ve hizmetlerin Facebook üzerinden etkin bir biçimde tanıtılması yeni müşterileri de çeker. Bunun için mutlaka iyi bir analiz ve yönetim geerkmektedir. Çünkü ürününüzle alakasız kişilere ulaşmak bir işinize yaramaz. Örneğin bisiklet aksesuarları satıyorsanız mutlaka bisiklet kullanıcılarına yönelik çalışmalar yürütmelisiniz.

Müşterilerle iletişim halinde kalmak: Günümüzde tüketiciler, kullandıkları ürün ve hizmetlerin oluşturucuları ile sürekli iletişim halinde kalmak ister. Bu onların güvenini yükselten en önemli detaylardan birisidir. İşte Facebook sayesinde de marka / firmalar müşterileri ile sürekli bir iletişim halinde kalabilir.

Reklamları uygun fiyatlarla etkin bir biçimde kullanmak: Sosyal medya aracılığıyla ciddi anlamda reklam yapmak mümkün. Üstelik bu reklamlar oldukça da uygun fiyatlı. Günümüzde insanlar gazete ve televizyonlardan ziyade internete yönelmektedir. Bu nedenle markalar da mutlaka bu kanallar üzerinden reklam vermeyi denemelidir.

Dijital itibar: Devir teknoloji devri. Bu nedenle de markaların sosyal medyadaki görünürlükleri müşterilerin seçimlerini de etkiliyor. Eğer bir sosyal ağ üzerinde ne kadar etkinseniz o kadar çok itibarınız olur ve müşteri çekersiniz.

SEO: SEO, marka ve firmaların web sitelerinin görünürlüğünü arttırması için en önemli yöntemlerden birisidir. SEO’yu daha etkili bir hale getirmek içinse mutlaka Facebook kullanmak gerekmektedir.

Eğer sizler de firma olarak Facebook Yönetimi hizmeti istiyorsanız mutlaka Yön Bilişim ile irtibata geçmelisiniz.