Günümüzde teknoloji ve iletişim araçları baş döndürücü bir biçimde gelişmektedir. Bu gelişimle birlikte pazarlama stratejileri de farklılaşmakta ve teknolojiye uyum sağlamaktadır. Artık pazarlama hususunda dijital yönler daha ağır basmakta ve markalar bu konuda çalışmalar yürütmektedir. Teknolojinin sınırsız imkanları, markaların kendilerini daha geniş bir kitleye daha etkin bir biçimde tanıtmasını sağlamaktadır.

Dijital medya yönetimi, kendilerini daha iyi tanıtmak isteyen markalar için çok önemli bir araçtır. Her markanın kendisine özel stratejilerle tanıtılması gerekmektedir. Çünkü ürün ve hizmetlerin hepsi farklı farklı kitlelere hitap etmektedir. Hal böyle olunca da herkese aynı yöntemler uygulanamaz. Yön Bilişim olarak bizler de sizler için etkin dijital medya yönetimi desteğini kaliteli analizler sonrasında sağlamaktayız.

DİJİTAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR?

Dijital medya ağları, Türkiye’de yaklaşık olarak 50 milyon kullanıcıya hitap etmektedir. Bu nedenle de bu ağlar marka ve firmalar tarafından görmezden gelinemez. Dijital medyanın nasıl kullanılması gerektiği, reklam stratejileri ve içerik planlamaları mutlaka profesyonel bir destek aracılığı ile yapılmalıdır.

Dijital ağlarda görünürlüğünüzü arttırmaya yarayan dijital medya yönetimi temel olarak şu başlıklardan oluşmaktadır:

Sosyal Medya Yönetimi: Facebook, Instagram, Twitter ve Pinterest gibi ağlarda markanın tanıtımını yapmak. Bu ağlar hedef kitle ile iletişime geçebilmek için sıklıkla kullanılan en önemli platformlardır. Bu nedenle de mutlaka profesyonel bir firma tarafından etkin bir biçimde yönetilmelidir.

SEO: SEO (Search Engine Optimization) yani Arama Motoru Optimizasyonu, günümüzde web sitelerinin arama motorlarında ilk sıralara getirilmesini amaçlayan çalışmalardan birisidir. Markanın görünürlüğünü arttırmak için kullanılan bu yöntem çok önemlidir ve ciddi bir çalışma gerektirir. Dijital medya yönetimi denildiği zaman akla ilk gelen hizmetlerden birisi olan SEO, web sitesine ciddi anlamda kullanıcı çeker. Bu da markaların tanınmasına ve ürün / hizmetlerini satabilmesine olanak tanır.

Google ADWORDS Reklamları: Google’a ait olan Adwords yöntemi ile web sitesine, düşük bütçelerle daha fazla kullanıcı çekmek mümkündür. Günümüzde sıklıkla kullanılan Adwords, firmaların profesyonel anlamda başvurması gereken yöntemlerden birisidir. Adwords sayesinde Google’da alakalı arama sonuçlarında daha üst sıralarda görülme avantajı da artmaktadır. Adwords’un etkin bir biçimde kullanılabilmesi için de profesyonel bir destek gerekmektedir.

Web Tasarımı: Bir markanın dijital ortamda görünürlüğünün artması kaliteli bir web sitesi ile doğru orantılıdır. Web tasarımı, kullanıcıların ilk izlemini ciddi anlamda etkiler. Kalitesiz bir web sitesi ile karşılaşan tüketiciler, firmanın ürünleri ne kadar iyi olursa olsun maalesef güven duymazlar. Bu nedenle de mutlaka iyi ve özgün bir tasarım şarttır.

Dijital medya yönetimi gördüğünüz gibi geniş bir kavramdır ve mutlaka profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilmelidir.