Profesyonel bir çalışma isteyen bir firma bunu en güvenilir yoldan yapmalıdır. Tasarım ajansları bu işler için vardır. Bir şirket web sitesi yaptırmak istediği zaman bunu ajansa iletilir ve bir görüşme ayarlanır. Görüşme sırasında firma çalışanları neden web sitesi yaptırmak istedikleri, sitede nelerin olması gerektiğini ve web sitesinin fonksiyonu gibi durumlar hakkında sorular soracaktır. Firma temsilcisinden alınan cevaplar doğrultusunda notlar oluşturulur. Görüşme sonunda firmanın logosu ve sitede kullanılması istenen her şeyin verilmesi talep edilir. Firma sahibi eğer sitede logosunun görünmesini istiyorsa bunu ajansa dijital ortamda iletmelidir. Eğer bunu yapmazsa logo çizimi için ayrı bir ücret ödemesi gerekecektir.

Web sitesi ile ilgili görüşme sona erdikten sonra istekler grafikçiye iletilir. Nasıl bir web sitesi tasarımının yapılacağı, iş alanının ne olduğu, sitede kullanılması gereken elemanların neler olması hakkında bilgi aktarılır. Bu bilgiler doğrultusunda grafikçi sitenin tasarımını uygun bir programla yapar ve sitenin şablonunu kodlama yapacak olan kişilere teslim eder. Kodlama yapmak için verilen tasarım genellikle resim halindedir. Kodlayıcı arkadaşlar bunu web sitesi haline dönüştürürler. Grafiker’in çizdiği site taslağı çok nadir de olsa değiştirilebilir ama çoğunluk olarak tasarımın aynısını kodlayarak site oluşturulur. Sitenin kullanım amacına yönelik olarak yönetim paneli ve kontrol bölümü kodlama sırasında eklenir. Bunlar yapıldıktan sonra sitenin bir taslağı çıkartılarak müşteriye gösterilir. Site müşteriye gösterildikten sonra siteye içerik eklenmesi aşamasına geçilir. Firmanın tanıtımı ve sergilenecek olan ürünlerin genel özellikleri siteye eklenir. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra site ya önceden satın alınan veya önceden bulunan hosting server’ına yüklenir. Bundan sonra site kullanıma hazırdır.

Web sitesi yaptırmak isteyen firmalar çoğunluk olarak bir tasarım ajansı ile çalışmayı tercih ederler. Bunun da en önemli nedeni bu kişilerin web sitesi yapımında profesyonel olmalarıdır. Çukurambar tasarım ajansı da bu hizmetlerin hepsini müşterisine kaliteli bir sunumla vermektedir.