Sosyal medya yönetimi, bir markanın dijital ortamda görünürlüğünün arttırılması için gereken en önemli araçlardan birisidir. Günümüzde sosyal medya ağları yaklaşık olarak 50 milyon kullanıcıyı barındırmaktadır. Hal böyle olunca da firmaların kendilerini tanıtabilmeleri için harika bir araç ortaya çıkar. Sosyal Medya Yönetimi Ankara konusunda başarılı çalışmalara imza atan Yön Bilişim de, bugüne kadar yürüttüğü projeler ile adından söz ettirmektedir.

Peki Sosyal Medya Yönetimi neden bu kadar önemlidir? Markalara ne gibi katkılarda bulunur? Yön Bilişim olarak sizlere sunduğumuz hizmetleri şu şekilde açıklayabiliriz:

Hedef Kitle Belirleme: Sosyal medya yönetimine başlamadan önce mutlaka hedef kitleyi belirlemek gerekmektedir. Bu adım tanıtım çalışmalarının başarılı olmasını sağlayacaktır. Örneğin spor ürünleri satan bir firmaysanız, sporla alakası olan kişileri hedef kitle olarak belirlemelisiniz. Hedef kitle belirlerken; yaş, ilgi alanları, cinsiyet ve lokasyon büyük önem taşımaktadır.

İçerik Üretimi: Sosyal medya ağlarını etkili bir biçimde kullanmanız gerekiyorsa mutlaka kaliteli içerikler paylaşmanız gerekmektedir. Markanıza ait olan algıyı hazırladığınız ilgi çekici içerikler ile olumlu yönde geliştirmeniz mümkündür. Öte yandan etkili bir içerik, sizin arama motorlarında da ön plana çıkmanızı sağlamaktadır.

Müşterilerle İlişkiler: Sosyal ağlar, markaların müşterileri ile etkin bir diyaloğa girmesini sağlamaktadır. Kullanıcılar firmalarla ne kadar sağlıklı bir iletişim kurarlarsa, bağlılıkları da o kadar artar. Sosyal medya yönetimi Ankara firması olarak Yön Bilişim de sizlere müşterilerinizle kaliteli bir iletişim kurma imkanı sağlamaktadır.

Rakiplerin Analiz Edilmesi: Günümüzde hemen hemen her sektörde ciddi anlamda bir rekabet bulunmaktadır. Bu nedenle de firmaların mutlaka karşılarındaki rakiplerini analiz etmesi ve buna göre bir strateji izlemesi gerekmektedir. Rakiplerin sosyal medyayı ne şekilde kullandığı da bu analizlerin başında gelmektedir.

Reklam: Günümüzde artık birçok firma gazete ve televizyonlardan ziyade sosyal medya ağları üzerinden reklam vermeyi tercih etmektedir. Doğru ve profesyonel bir biçimde yapılacak sosyal medya reklamları markanın bilinirliğini de arttıracaktır.

Sosyal Medya Analizleri: Sosyal medya ağlarının kullanımı ve etkileşim ile alakalı analizler de büyük önem taşımaktadır. Bu analizler doğrultusunda stratejiler değiştirilip, geliştirilebilir.

Influence Marketing:  Youtube, Facebook, Twitter, Periscope, Instagram, Google+, LinkedIn  gibi sosyal medya ağlarında  fenomen olan kişilerin paylaşım yoluyla ürünleriniz veya hizmetleriniz konusundaki düşüncelerini size aktarmasıdır.

Freemium Marketing:  Bir ürün veya hizmetin en temel  halini ücretsiz olarak kullandırarak sonraki her özellik için ücret isteme sistemidir. Günümüzde oldukça yaygındır.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİNİN ÖNEMİ

Sosyal medya yönetimi Ankara konusunda çalışmalar yürüten Yön Bilişim, bu ağların etkin bir biçimde kullanılmasının öneminin farkındadır. Bu nedenle de müşterilerine profesyonel bir hizmet sunar. Peki Yön Bilişim’in sunduğu sosyal medya yönetimi markalara ne gibi avantajlar sağlar?

  • Kaliteli müşteri ilişkileri, firmaların güven toplamasını sağlamaktadır. Günümüzde tüketiciler, kullandıkları ürünleri üreten markalarla sürekli olarak diyalog halinde kalmak ister. Bu diyaloga etkin bir biçimde cevap veren markalar güven toplar.
  • Bunun yanı sıra markalar etkin sosyal medya yönetimi sayesinde daha geniş bir kitleye ulaşmaktadır. Bu da ürünlerin ve hizmetlerin tanıtılmasına dolayısıyla da kar marjının artmasına katkı sağlar.