Şirketler için oldukça önemli bir unsurdur logo tasarımı. Logo insanlara ulaşmak istediğiniz müşterilerinize firmanız hakkında yaptığınız işler hakkında bilgiler vermektedir. Bu nedenle bir firma için olsun, kişisel bloglarınız için olsun oldukça önemli görsel bir öğedir. İnsanların görsel hafızaları çok güçlüdür. Bu nedenle bilinen tanınmış isim yapmış firmaların aklımızda kalan ve nerede görsek hatırlayacağımız şey ilk olarak logolarıdır. Yani şirketiniz hakkında öncelikli olarak bilgi vermesi hafızalarda kalıp hatırlanması bundan sonraki  iş hayatınızda sizinle bütünleşecek olması logo tasarımı yaparken veya yaptırırken göz önünde bulundurulması gereken çok önemli bir unsurdur. Bir işletme kurmaktan daha zordur bir marka oluşturmak.

Bir logo oluşturmak ciddi ve zor bir süreçtir. Bunun için profesyonel tasarımcılardan yardm almak aynı zamanda kendi fikirlerinizide sunarak bu yolda ortak ilerlemek en doğrusu olacaktır. Bunun için sadece belli bir miktar bütçe ayırmanız ve tasarımcınıza güvenmeniz yeterli olacaktır.

Eğer bu iş için ayıracak bütçeniz yoksa veya istenilen rakamlar size çok  geliyorsa bunun için internette çeşitli siteler bulunmaktadır. Bu siteleri kullanabilmek için sadece bilgisayar kullanmayı bilmeniz yeterli olacaktır. Hazır logo tasarım sitelerinde önceden hazırlanmış bir sürü şablon bulunmaktadır. Bu şablonlardan beğendiniz size uygun olan bir tanesini seçerek şirket isminizi yazarak bir logo oluşturabilirsiniz.  Fakat bu oluşturduğunuz logo biraz amatörce olacaktır. Ciddi bir şekilde Şirketinizi tanıtarak isim yapmak istiyorsanız eğer bahsettiğimiz gibi profesyonel bir tasarımcıyla çalışmanız gerekmektedir.

Biz Yön Bilişim firması olarak sizlere en iyi şekilde şirketinizi tanıtarak, yaptığınız işleri insanlara en güzel şekilde yansıtarak logo  tasarımı ve kurumsal kimlik konusunda en iyi en kaliteli ve güvenilir hizmeti sunmaktayız.

Logo çalışmalarımızda öncelikli olarak müşterinin firma faaliyetleri ve amaçlarını ve ne anlatmak istediklerini dinledikten sonra tasarım için çalışmalara başlanır. Bu aşamalarda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Bunlar;

  • Logo tasarımınızın insanların zihinlerinde kolaylıkla yerleşmesi ve kalıcı olması gerekir. Bunun için tasarımın özgün bir tasarım olması gerekmektedir.
  • Logo sade ve yazıları okunur olmalıdır. Burada tercihinizi tek harfli  logolar, kombinasyon şeklinde logolar ve çok karakterden oluşan logolardan yana yapabilirsiniz. Bizim tavsiye edeceğimiz logonuzun çok renkli ve karışık olmaması insanların kolaylıkla hatırlayabileceği şekilde olması ve en önemlisi baskıda sorun yaşamayacağınız şekilde olmalı.

Eğer logo tasarımınıza bütçe ayırmak istemiyorsanız veya istenen rakamlar size çok fazla geliyorsa daha öncede bahsettiğimiz gibi kendi logonuzu yapmanızda mümkün. Bununla ilgili hazır logo tasarımı yapabileceğiniz bazı örnek sitelerden bahsedeceğiz.

DesignMantic

Bu sitede güzel logo programlarından birtanesi. Kullanımı oldukça basittir sadece üye olmanız giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu programı kullanarak sadece birkaç dakikada kendi logonuzu tasarlayabilirsiniz. Siteye girdiğinizde karşınıza bu sayfa çıkacaktır. Burada ilk olarak firma adınızı yazmanız gerekiyor sonra da altındaki seçenek kutusundan sektörünüzü seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra tasarımlarımı göster yazan yere tıklayarak sizin sektörünüze uygun olarak hazırlanmış olan tasarımlar çıkacaktır karşınıza sayfalarca. Logo tasarımlarınızın çıktığı sayfada dilerseniz sloganınızı yazacağınız yerde mevcut. Beğendiğiniz logonun üzerine tıkladığınızda size farklı renk seçeneklerini de sunacaktır. Renginide seçtikten sonra tasarımınızı kişiselleştirin sayfası çıkacaktır. Burada yapabilecekleriniz; logonuzun ve yazınızın boyutunu ve rengini ayarlayabilir, istediğiniz gibi döndürebilir, yazı  fontunu değiştirebilirsiniz. Yazı metnine tıklayarak açılan pencereden bütün bunları yapabilirsiniz. Kişisel logonuzu oluşturduğunuzda indir butonuna basın. Açılan sayfada size kartvizit tasarımlarından örnekler gösterecektir. Eğer bir kartvizite ihtiyacınız varsa bu tasarımlardan istediğinizi seçin açılan sayfada yine kartvizitinizi kişiselleştirmek için değişiklikler yapabilirsiniz.

Bütün bu çalışmaların sonucunda oluşturulan logo tasarımınızı bir miktar ücret ödeyerek alabilirsiniz.

logomakr.com

LOGOMAKER

Son derece basit bir arayüzle istediğiniz fontu kullanarak yazınızı yazın ve seçiminizin rengini ayarlayın. Yukarıdaki kutucukdan istediğiniz clip artı ekleyerek logonuzu tamamlayın. Son aşamada sağ üstte kayıt butonuna basarak logoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bloğunuzda kullanmak için son derece idealdir. Ancak ne yazık ki bu çizim ile baskı alamazsınız.