google spaces

Sosyal Medyada bir türlü istediğini bulamayan Google yine yeni bir girişimde bulunma kararı aldı :) Daha önce blogger ve google+ ile sosyal medya sektörüne giren hatta seo ile ön sayfaya çıkmak isteyenleri teşvik etmek için google+ kullanan siteleri ön plana çıkartan google sosyal medyada istediğini bulamamış olacak ki Spaces adlı yeni bir sosyal medya aracına imza attı.

spaces görünüm

Google plusdan farklı bir işleyişe sahip. Daha çok benzer ilgi alanlarına sahip kişileri bir araya getirmek için oluşturulmuş bir mecra. İlgi alanlarınıza ait bir şeyleri spaces’a yüklüyorsunuz ve sizin gibi benzer şeylerle ilgilenen kişilerle bağlantıya geçiyorsunuz, sohbet ediyorsunuz.  Karikatürler, siyaset, comics vs. Spaces çok büyük sohbetlerde belki arada paylaşılan önemli şeyler kaybolabilir düşüncesiyle güçlü bir arama algoritmasıyla güçlendirilmiş, aynı zamanda youtube, google+, google web arama ve chrome servisleriyle de bütünleşik çalışacak şekilde ayarlanmış. Google Voltranı oluşturuyor en nihayetinde.

voltran

Bünyesinde henüz pek fazla içerik bulundurmayan google spaces zamanla çok zengin içeriklere kavuşacaktır. En azından comics aramasında bir kaç sonuç bulmayı bekliyorduk ancak elimiz boş döndük :(

spaces arama sonuçları

Bir zaman sonra kapanır mı?  Evet olabilir zira daha evvelde kullanıma sunduğu ancak rağbet görmeyen servisleri bir zaman sonra kapattı. Şimdilik bunu düşünmek için oldukça erken. Uygulamanın Android ve IOS mağazalarında uygulamaları bulunuyor.