nightmode

Mobil hayatın yaşamımızda daha fazla yer etmesiyle kelime dağarcığımıza yeni deyimler girmeye başladı : Gece Modu. Gece modu ile uygulamalar daha az ekran ışığı harcayan daha koyu tonlara sahip bir arayüze bürünüyorlar. Bu furyaya son katılan uygulamalardan biriside twitter. Bu yazımızda Gece Modunun olumlu yönlerinden bahsedeceğiz.

Akşam evde ışıkları kapatıp cep telefonunuzla keyifli keyifli internette gezerken birden gözlerinizin acımaya ve sulanmaya başladığını hissedersiniz. Buna çözüm olarak telefonun ışığını minimuma alırsınız fakat oda size çözüm olmayabilir. Gece Modu işte tam bu nedenle mobil uygulamalar için geliştirilmeye başlandı. Gece modunu aktive ettiğinizde uygulama arayüz renkleri birden koyu siyahi bir renk alır bu sayede gözleriniz acımakdan kurtulmuş olur. Android ekosisteminde çok bilinen tarayıcılardan olan UC browser bunu uzun zaman önce başlatmışdı. Şimdi Gece Modu furyasını twitter’ında test ettiği duyumlarını alıyoruz. Sadece twitter alpha sistemine kayıtlı kullanıcıların görebildiği Gece Modu şu anda test aşamasında olarak kabul ediliyor. Eğer sizde Twitter Gece Modunu kullanmak istiyorsanız Alpha Testlerine katılmalısınız.

1464078646_twitter-dark

Gece Modunun avantajları:

  • Cep telefonunuzun ışığı daha az kullanılacağı için şarjınız daha uzun gidecektir.
  • Monocrom renk tonları kullanacağı için işlemciyi daha az yoracaktır. Buda size stabilite ve şarj süresi olarak dönecektir.
  • Gözleriniz daha az yorulacak ve daha az zarar görecektir.
  • Web siteleri daha okunaklı olacaktır.