google torente savaç açtı

Google Torrent sitelerine savaş açtı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene kickass’ın sahibi yakalanıp hapse atılmış ve daha sonra bu web sitesi kapanmıştı. Bunu takip eden süreçde diğer web siteleride kapatılmaya başlandı. Kapatılan web siteleri değişik adlarla yeniden açılmış olsada bu sarsıntının etkileri bitecek gibi görünmüyor.

Google yeni yaptığı açıklama ile torrent sitelerini arama dizininden silmeye başlayacağını açıkladı. Misal bir film veya bir oyuna randığında torrent siteleri artık arama sonuçlarında çıkmayacak. Mevcut haliyle zaten arama sonuçlarında bu web siteleri görünmüyordu ancak google bu tarzda illegal içerik bulunduran web sitelerini tamamen dizininden sileceğini açıkladı. Mevcut durumda warez , crack gibi içeriği barındıran web siteleride arama sonuçlarında pek yer almıyor ancak Google haziran 2017de yapacağı güncelleştirme algoritmasıyla bu ve diğer illegal siteleride içeriginden sileceğini açıkladı. Haziran 2017 deki güncelleme googleda temelden bir algoritma değişikliği olacak gibi görünüyor. Bu değişiklik ile sıralamalarda ciddi oynamalar olabilir zira google sadece illegal içerik barındıran web sitelerini değil bu web sitelerine link veren veya reklamını yapan siteleride dizininden silebilir veya bu siteleri cezalandırabilir. Web masterların seo için backlik aldığı  veya backlink verdiği sitelere artık daha fazla dikkat etmeleri gerekecek. Ciddi bir şekilde sıralama kaybetmek istemiyorsanız bloğunuzdaki linklerinizi haziran 2017 tarihinden önce kontrol etmenizi ve illegal içeriklere verdiğiniz linkler varsa bunları kaldırmanızı tavsiye ederiz.

Peki ya bundan sonraki süreç nasıl olacak belliki google bu içerikleri kendi dizininden kaldırdıkdan sonra insanlar bu ihtiyaçları için diğer arama motorlarını kullanmak isteyebilirler.

Haberin Aslı: http://www.teknolojioku.com/haber/google-torrent-gecis-yok-39737.html