Nedir Bu Terimler Yahu SEO, SERP, SEM, SEA, SMO, SMM ve SERM ?

Her gün karşımıza yeni bir kelime geliyor. Eskiden sadece seo diyorduk artık onunla bağlantılı bir çok cümle ve kelime girdi hayatımıza.

(daha&helliip;)

2018-02-05T13:20:53+03:00Şubat 5th, 2018|Genel, SEO|Nedir Bu Terimler Yahu SEO, SERP, SEM, SEA, SMO, SMM ve SERM ? için yorumlar kapalı

GOOGLE TORRENTE SAVAŞ AÇTI PEKİ YA SEO YA ETKİSİ

google torente savaç açtı

Google Torrent sitelerine savaş açtı. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz sene kickass’ın sahibi yakalanıp hapse atılmış ve daha sonra bu web sitesi kapanmıştı. Bunu takip eden süreçde diğer web siteleride kapatılmaya başlandı. Kapatılan web siteleri değişik adlarla yeniden açılmış olsada bu sarsıntının etkileri bitecek gibi görünmüyor.

(daha&helliip;)

2017-02-13T13:19:47+03:00Şubat 13th, 2017|SEO, Teknoloji Haberleri|Yorum yok

SEODA BANLANMAMAK YADA BANLATMADAN SEO YAPMAK

google-ban

Görsel: Google Ban

Başlıkdan da anlaşılacağı üzere konumuz Google’dan banlanmadan SEO nasıl yaparız. Tabi evveliyatında Googledan banlanmak nedir? İlk defa duyuyorsanız bu konuyu bir açıklığa kavuşturmak gerekir. Siz bir web sitesi yaptınız ve arama sonuçlarında yükselmeyi hedefliyorsunuz. Bu nedenle internetten araştırarak makaleler okuyorsunuz ve bazı şeyler yapıyorsunuz. İşte tam bu noktada Batman’in Robine çaktığı tokat gibi Google’da sizin sitenize bir osmanlı tokatı çakıyor :). İşin özeti budur, biz bu tokata Google Ban veya Google Filtre Cezaları olarak adlandırıyoruz.

(daha&helliip;)

2017-01-09T14:02:57+03:00Kasım 14th, 2016|SEO|Yorum yok

SOCIAL MEDIA LINK BUILDING

Sosyal medya hesaplarının hayatımızda ki yeri artık tartışılmaz. İnsanlar artık bir kaç saniye boş zamanlarında dahi telefonlarına veya tabletlerine girerek sosyal medya hesaplarına bakıyorlar. Yazı okuma alışkanlığıda eskilerde kaldı. Artık facebook taki resimler haber yerine geçiyor. Tabi doğru ve yanlışlarımızın kaynağıda facebook haber kaynağı ve diğer sosyal medya mecmuaları oldu. Mecmua diyorum çünkü eskisi gibi gazete ve dergi okumuyoruz onun yerine sosyal medya daki haber kaynaklarımızı okuyoruz onları takip ediyoruz. Bugün sosyal medya milyarlarca kişiye ulaşan devasa bir ekosistem oldu. Bir çok açıdan Google ekosistemini geçtiğini söylesek sanıyorum yanlışmış olmayız.

(daha&helliip;)

2016-11-12T14:06:12+03:00Kasım 12th, 2016|SEO|Yorum yok
Go to Top