google-mavi

Google arama sonuçları bildiğiniz gibi mavi linklerle gösteriliyordu. Aslında Linklerin mavi olması internetin ilk başlangıcından beri olan birşey. Zira ilk tarayıcılar ziyaret edilmemiş linkleri mavi , ziyaret edilmiş linkleri mor renkde gösteriyordu. Daha sonra bu bağlantılar css kodlarıyla renklenmeye başladı.

Taa o zamanlardan kalan mavi rengi linklerinde kullanan google artık bunu değiştirmeyi planlıyor olabilir. Bir başka teori ise reklam linklerinin renkli olup standart arama sonuçlarının siyah olması üzerinde de duruluyor. Henüz tüm google ekosisteminde geçerli olmayan değişiklik bazı bölgelerde test ediliyor. Kullanıcılar bu renk değişikliğini pek hoş karşılamamış olacaklar ki bu konuda Google forumlarına şikayet yağıyor.  Bu konuda twitter üzerinden bir hashtag da oluşturulmuş durumda , destek vermek istiyorsanız: #BringBacktheBlue hashtagıyla sizde twitter üzerinden twit atabilirsiniz.

google-black

Google tarafından yapılan açıklamada, zaman zaman görsel deneyim üzerinde bu tarz deneyler yapılabildiğini ancak bunun nihai karar olmadığını belirtti.