youtubemesajlasma

Sosyal medya devi Youtube yepyeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkmayı hedefliyor. Uzun yıllar boyunca kişisel mesajlaşmayı sisteminde kullanmayan Youtube bu sıralar aldığı bir kararla kişisel mesajlaşmayı sistemine adapte etmeyi düşünüyor olabilir.

Bu yeni özellik sayesinde arkadaş listesi oluşturup beğendiğiniz videoları arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz . Mesajla haberleşip kendi grubunuz arasında bir mesajlaşma platformu oluşturabileceksiniz. Youtube’un sosyal yapısını daha da güçlendirecek bu özellik şimdiden çok popüler olacağa benziyor. Aynı zamanda kullanıcıların youtube servisine ayırdıkları zamanı ciddi oranda arttırması bekleniyor. Bildiğiniz gibi en çok videoya sahip servis youtube olmasına rağmen en çok video izleten servis facebook idi. Google yapılan bu araştırmalardan dersini almış olacak ki gereken adımları şimdiden atmaya başlamış :) . Kullandığınız diğer sosyal medya uygulamalarından youtube videolarını paylaşabilirken ne yazık ki youtube üzerinden bu paylaşma işlemini yapamıyorduk en iyi ihtimalle google plus kullanarak paylaşma işini hallediyorduk. Ancak google plus kullanım seviyelerin facebook ve youtube’a  göre oldukça düşük.

Şimdilik test ekosisteminde devam eden mesajlaşma özelliği henüz tüm kullanıcılara açılmış değil. Bu nedenle youtubeda şimdilik bu özelliği göremeyeceksiniz.  Beklemeye devam…